Policyjne pościgi za piratami drogowymi w Polsce - zobacz filmy

Ucieczki przed policją, rajdy po ulicach, pijani kierowcy – przykładów głupoty na polskich drogach nie brakuje. Od niektórych włos się jeży na głowie.

fot. Karol Biela

W 2011 roku na polskich drogach doszło do 40 065 wypadków drogowych, w których zginęło 4 189 osób a 49 501 zostało rannych. Polscy stróże prawa dysponują coraz lepszym sprzętem, aby walczyć z nieodpowiedzialnymi kierowcami. Dzięki rejestratorom video umieszczonym w niektórych radiowozach możemy obejrzeć „wyczyny” niektórych kierowców.

Na poniższym filmie widać jak białe BMW X6 znacznie przekracza dozwoloną prędkość. Policyjny videorejestrator zanotował u tego kierowcy prawie 220 km/h. Ciekawe, czy kierowca tego auta wie, że główną przyczyną wypadków na prostych odcinkach to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (4 919 wypadków w 2011 roku)?

Film umieszczony jest na kanale portalu echodnia.eu w serwisie YouTube.

Jazda z nadmierną prędkością to jeden z głównych grzechów motocyklistów. Bohater poniższego nagrania nie dość, że poruszał się po publicznej drodze z prędkością ponad 200 km/h to na dodatek nie posiadał wymaganych uprawnień.

Film umieszczony jest na kanale portalu dziennikwschodni.pl w serwisie YouTube.

Jeszcze większą głupotą wykazał się 23-letni motocyklista, który po spożyciu alkoholu uciekał przed stróżami prawa. Policyjny pościg zakończył się w krzakach.

Film umieszczony jest na kanale portalu pomorska.pl w serwisie YouTube.

Podobny scenariusz rozegrał się w Mielcu. Na nagraniu widać, jak policjant próbuje zatrzymać samochód do kontroli, ale pijany kierowca rozpoczyna ucieczkę. Ostatecznie stracił panowanie nad pojazdem i po dachowaniu wpadł do rowu.

Film umieszczony jest na kanale portalu nowiny24.pl w serwisie YouTube.

Na poniższym materiale video widać, jak motocyklista na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręca ze skrajnie prawego pasa ruchu w prawo. Policjanci próbują go zatrzymać, ale, jak widać na nagraniu, kierujący woli narażać życie i zdrowie wielu osób, aby uniknąć mandatu i punktów karnych.

Film umieszczony jest na kanale poranny.pl w serwisie YouTube.

W Namysłowie funkcjonariusze zarejestrowali pościg za czerwonym Fiatem Sieną. Kierowca tego samochodu wykazał się szczególną głupotą popełniając 53 wykroczenia, za co łącznie otrzymałby 303 punkty karne…

Film umieszczony jest na kanale portalu nto.pl w serwisie YouTube


Ten motocyklista pędził z prędkością ponad 200 km/h i wyprzedzał auta na jednym kole. Złapała go policja. Dostał 500 zł mandatu i stracił prawo jazdy.

Film umieszczony jest na kanale portalu gazetalubuska.pl w serwisie YouTube

Na drodze ekspresowej nr 6 policjanci z drogówki zatrzymali 24-letniego motocyklistę, który jechał z szybkością .plponad 200 km/h. Mężczyzna otrzymał tylko 500 złotych mandatu i 10 punktów, bo według kodeksu drogowego jest to maksymalny wymiar kary za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Film umieszczony jest na kanale portalu gp24.pl w serwisie YouTube

Karol Biela

Autor: Karol Biela
Wideo
  • 220 na godzinę na liczniku Bmw X6
  • Puławy: Motocyklista bez prawa jazdy jechał 208 km/h
  • Pirat drogowy uciekał przed policją, uzbierał 68 punktów karnych!
  • Policyjny pościg za pijanym kierowcą
  • Białystok: Szaleniec na motocyklu. Policyjny pościg
  • Uwaga pirat! Na ulicach Namysłowa popełnił 53 wykroczenia
  • Szaleniec na motorze pędzi ponad 200 km i wyprzedza auta na jednym kole
  • Ponad 200 km/h motocyklem
27komentarzy

Warte uwagi