Sprawdź w internecie ubezpieczenie OC dowolnego auta

Teraz każdy może sprawdzić na stronie internetowej Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego czy i gdzie właściciel danego pojazdu ma wykupione ubezpieczenie OC.

fot. Sławomir Draguła

Do tej pory możliwość sprawdzenia w bazie polis komunikacyjnych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, czy i gdzie wykupione jest OC dla danego pojazdu, miały przede wszystkim osoby poszkodowane w wypadkach drogowych oraz firmy ubezpieczeniowe.

 

- Teraz może zrobić to każdy chętny – wyjaśnia Aleksandra Biały z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w Warszawie. - Zniknął też obowiązek wypełniania elektronicznego formularza oraz ograniczenia w udostępnianiu tej informacji tylko wybranej grupie osób.

Ubezpieczenia OC - ceny polis wzrosną nawet o 10 proc.

Teraz - w zakładce „Sprawdź OC dla pojazdu” na www.ufg.pl - każdy może wpisać numer rejestracyjny (lub VIN) samochodu, motocykla, autobusu czy ciągnika.

Po kliknięciu przycisku „dalej” na monitorze komputera wyświetlona zostaje informacja o tym, w której firmie pojazd ma polisę OC. Udostępnienie tej informacji jest bezpłatne i jest ona aktualna tylko na wybrany dzień zapytania.

Informacja o OC jest ważna m.in. dla osób zamierzających kupić używany samochód, motocykl, ciągnik etc., gdy nie mają pewności, że polisa sprzedającego pojazd jest aktualna.

W minionym roku ważność polisy OC sprawdziło poprzez portal UFG ponad 213 tysięcy osób i firm, to jest prawie dwa razy więcej niż w 2010 roku. Z kolei w samym tylko styczniu tego roku OC, na stronie Funduszu, sprawdziło ponad 34 tysiące osób i firm.
 
Koniec podwójnego OC i inne zmiany w ubezpieczeniach. Poradnik 

Ośrodek Informacji UFG administruje największą bazą danych o polisach komunikacyjnych w Polsce. Znajduje się w niej ponad 180 mln informacji, nie tylko o sprzedanych polisach i wypłaconych odszkodowaniach, ale również o wnioskach o wypłatę odszkodowania, które zostały odrzucone.

 

Ubezpieczyciele zobowiązani są - w ciągu maksymalnie 14 dni - przesłać do OI UFG informacje o polisie, licząc od daty jej sprzedaży bądź zgłoszenia szkody czy wypłaty odszkodowania.

Autor: Sławomir Draguła
3komentarzy