Subaru XV - nowy model na wiosnę. Zobacz ceny i zdjęcia

Na przełomie marca i kwietnia Subaru rozpocznie sprzedaż nowego crossovera – XV. Auto będzie dostępne z trzema silnikami do wyboru.

fot. redakcja.regiomoto

Po raz pierwszy nowe Subaru można było oglądać podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie nad Menem. Ale na polską premierę auta trzeba było zaczekać do warszawskich targów Fleet Market w Warszawie, które odbyły się pod koniec listopada.

Zobacz też: Subaru XV - zdjęcia

Subaru XV to połączenie auta terenowego i miejskiego. Dzięki temu powinien sobie dobrze radzić zarówno na bezdrożach, jak i w miejskiej dżungli. Wysoki prześwit ułatwia pokonywanie wysokich krawężników i nierówności. W standardzie Subaru XV jest wyposażone w elektrycznie sterowane szyby, inteligentny system ratunkowy ISR, automatyczna klimatyzacja oraz podgrzewane lusterka.

Subaru XV we wszystkich wersjach jest wyposażone w stały napęd na obie osie. Do wyboru są trzy silniki boxer. Jednostki benzynowe do 114-konny 1,6 i 150-konny 2,0. Gamę uzupełnia dwulitrowy diesel rozwijający moc 147 KM. W cyklu mieszanym Subaru XV ma spalać od 5,6 l (diesel) do 6,9 (dwulitrowy benzyniak) na setkę.

Ceny Subaru XV zaczynają się 21600 euro za wersję z silnikiem benzynowym 1.6 i 26700 euro za diesla. Importer w grudniu przelicza ceny po sztywnym kursie 4,20 zł za 1 euro. Ceny Subaru XV w złotych są więc następujące: 90720 zł za najtańszą benzynę i 112140 zł za diesla.

Bartosz Gubernat

Autor: Bartosz Gubernat
1komentarzy

Warte uwagi