Trudne skrzyżowanie, kierowca z innego miasta i niespodzianka (FILM)

Wjazdy na Drogową Trasę Średnicową w Katowicach sprawiają problem niektórym kierowcom. Zwłaszcza tym, którzy nie jeżdżą tamtędy na co dzień.
Wjazd na skrzyżowanie pod prąd
Wjazd na skrzyżowanie pod prąd

fot. youtube.com

Pewna pani w służbowym samochodzie nie poradziła sobie ze skomplikowanym skrzyżowaniem Chorzowskiej i Grundmanna w Katowicach:

Brawa dla kierowcy Fiata Pandy, który pomógł znaleźć wyjście z trudnej sytuacji.

A tak wygląda to skrzyżowanie w Google Maps:

Link do Google Maps

Autor: redakcja.regiomoto
Podziel się:
Wersja do drukuWersja do druku
Wideo
  • Pod prąd w Katowicach
31komentarzy
Dodaj nowy komentarz

Komentarze (31)

........ze takie kaleki jezdza po drogach to masakra jest!!.Motoryzacyjny tuman za kierownica VW.
Bodek, 02.10.2012, 12:54
Popieram opinię o kierowcy fiata Pandy.Skoro już do pomyłki doszło to zachował się tak jak należy.Błędy na drogach są popełniane przez kierowcow-niektóre kończą się tragicznie.Tutaj nic się nie stało.Każdy może się pomylić.
ja, 02.10.2012, 17:24
Co ma auto, tym bardziej służbowe do tego. Puknij się w głowę.
ss, 03.10.2012, 11:59
A kaleką może stać się każdy. Nawet ty, gieroju.
Trolek, 03.10.2012, 14:22
Kaleki jeżdżą, barany znakują i mamy to co mamy!
nazwisko, 04.10.2012, 00:00
proste... wystarczy dobrze patrzec na znaki pionowe i poziome...
emm, 02.10.2012, 13:31
tuman to ten co toto projektowal i zatwierdzil do realizacji - by byc kierowca
wystarczy ukonczyc szkole podstawowa i do takiego poziomu powinien byc
dostosowany projekt - prosty i bezpieczny by nawet pijany zrozumial i ponial
lipa, 02.10.2012, 13:40
Po numerach można wywnioskować że panie są z Wrocławia a to dziwne bo Wrocław to nie wcale takie małe miasto więc te panie chyba aż tak zle nie powinny sobie radzić na katowickich skrzyzowaniach chyba że to jakiś drogowy absurd ale tego nie wiem bo nie byłem tam:). Pozdro
misiek, 02.10.2012, 17:24
samochód zapewne na "lizingu" ewentualnie za kredyt jak większość służbowych...stąd rejestracja DW, a baby mogły być z tego samego miasta... ot skręciła sobie w lewo jak widać po migającym "migaczu" :D
malinka, 03.10.2012, 08:23
trudne skrzyżowanie? w którym miejscu? zwykłe, po prostu babka jakaś rozlazła... no cóż, grunt że jej chłop pomógł, miło z jego strony...
wiika, 02.10.2012, 19:29
10s filmu, znak pionowy i znaki poziome! Takie oznakowanie to tylko w Polsce. Wiem jest hierarchia ważności, ale znaki poziome powinny współgrać z pionowymi, a nie im zaprzeczać.
MIchał, 02.10.2012, 22:34
Kolego - jesteś słabiutkim (mówiąc eufemistycznie) kierowcą, jeśli nie kumasz tych znaków!
A zatem łopatologicznie: znaki poziome mówią ci, że tym pasem jadąc będziesz mógł skręcić w lewo na skrzyżowaniu; znak pionowy zaś mówi, że W TYM konkretnym miejscu nie wolno ci jeszcze skręcić. I tyle - nie ma w tym żadnej sprzeczności - dla myślących naturalnie, bo głąby zawsze mają problemy...
inga, 03.10.2012, 01:09
Na kursie na prawo jazdy to chyba porządnie się wyspałes, poczytaj jeszcze raz DOKŁADNIE o znaku B-21, gdzie obowiązuje itd.
Robert, 03.10.2012, 09:09
....troche pomyslal przed napisaniem tego postu to bys sie nie osmieszyl.Znaki o ktorych mowisz w 10 sek to zapewne nakaz jazdy z pasa oraz zakaz skretu w lewo na NAJBLIZSZYM SKRZYZOWANIU.Co jest w tym dziwnego?.Wymalowane znaki poziome o pasie ruchu do skretu w lewo sa odpowiednio wczesniej dla plynnosci ruchu oraz unikniecia sytuacji wciskania sie na pas do skretu w lewo w ostatniej chwili przez kierujacych.Dla mnie jest to oczywiste jak slonce.Szkoda ze inni maja z tym takie problemy.
Bodek, 03.10.2012, 10:47
Znak pionowy dotyczy w tym przypadku PIERWSZEJ możliwości skrętu w lewo, czyli zapobiega wjechaniu pod prąd - dokładnie tego co zrobiła bohaterka przedstawionego filmu. Myśleć trzeba, zwłaszcza za kierownicą.
kotpsot, 03.10.2012, 15:50
Wszystko jest oznakowane poprawnie własnie po to aby takie panie nie wjeżdżały pod prąd
Kum, 03.10.2012, 18:13
Nie ma tu żadnej sprzeczności, zakaz skrętu w lewo dotyczy jezdni o ruchu przeciwnym który, jest automatycznie odwołany po jej minięciu, dalej jest znak nakazujący kierunek omijania wysepki i jezdnia do skrętu w lewo i co tu jest nie jasne?
Pomocna była by tu, tablica informująca o przebiegu skrzyżowania, ale projektant zapewne pomyślał że skoro on wie jak to skrzyżowanie wygląda, to i reszta też.
A dla tych którzy wyśmiewają się z tej kobiety, proponuję - trochę pokory,
Roman, 03.10.2012, 21:21
Co tu jest trudnego? Wyjątkowo czytelne znaki pionowe i poziome, które wcale sobie nie zaprzeczają a wprost przeciwnie, uzupełniają się.
Dłuższa chwilę analizuję i zdjęcie google i filmik. Nie twierdzę, że należy tak krzyżówka do prostych ale jest czytelna. Widziałem wiele naprawdę na pozór łatwiejszych a w praktyce bardziej zawiłych i nielogicznych rozwiązań.
Po prostu komuś się źle wjechało, ktoś inny nagrał filmik i teraz portal szuka sensacji i włącza 'klikometr' wejść na stronę, żeby podbić statystyki dla reklamodawców. Ot, filozofia.
aj, 03.10.2012, 06:30
Same kurde na tem unem naszem forum Kubice ze Szczukowskich Górek które jeżdżom jak ta lala i nigdy się nie pomylili.
Nie szukając daleko "kamerzysta" który podjechał pod samą maskę nieszczęśniczki aby nie mogła zrobić żadnego manewru.
wieśniak, 03.10.2012, 09:51
cała taka firma impel jak i wyczyn samochodu do której należy
fado, 03.10.2012, 12:03
Tam jest zle oznakowanie poziome. W 10 sek. to juz w ogole burdel nakaz i zakaz skretu w lewo. Tez bym dawal w pierwsza w lewo, czyli pod prad.
bubo, 03.10.2012, 13:31
Wcale nie musisz obnosić się ze swoją głupotą publicznie - ale skoro już jesteś jednym z tych tzw. "kierowców" stanowiących śmiertelne zagrożenie na naszych drogach, to przeczytaj sobie sześć odpowiedzi na post niejakiego "Michała", który nb. jest takim samym miszczem jak ty...
I jak ma nie być tylu wypadków, skoro tylu nierozgarniętych ma prawo jazdy...
AD, 04.10.2012, 00:55
Jeśli ktoś uważa, że to skrzyżowanie jest trudne, niech lepiej nie wyjeżdża na drogę w ogóle....
kierowca, 03.10.2012, 13:57
ten co to projektował jest tumanem, skoro układ jezdni jest tam jaki jest wystarczyło by przemalować pasy na jezdni, postawić znak że jest rondo i każdy by wiedział jak się zachować.
RasTafari, 03.10.2012, 15:15
Ten gostek co nagrywał też powinien dostać mandat !!!! Zjechal na lewy pas, gdzie były znaki poziome - nakaz skrętu w lewo. On jednak pojechał prosto !!! MANDACIK PANIE KIEROWCO - NIE PATRZYMY NA ZNAKI POZIOME !!!!
Janusz, 03.10.2012, 18:29
Pan z Tymbarka jako jedyny stanął na wysokości zadania, i za to brawo dla niego. Od dzisiaj jeszcze bardziej lubię Tymbark. ;)
Jan Serce, 03.10.2012, 21:56
Na aucie mu pisze wyraźnie "zielone jedziemy". Zapala się zielone a on sobie łazi i macha rękami. Co za lamus.
red, 03.10.2012, 23:02
Czasem drobne zagapienie się, zmęczenie, złe oznakowanie, brak chwilowo orientacji i już.
Potem się myśli, jak mogłem taka durnotę zrobić, ale zdarza się każdemu,
grunt że jak nie jesteś czegoś pewny to zwykle robi się to powoli. A ten kto nigdy nie pojechał pod prąd niech pierwszy wrzuci wsteczny !
kierowca, 03.10.2012, 23:05
wyobraźcie sobie że kierowca z prawego pasa chce z jechać na lewy pas i z niego skręcić w lewo. Omija znak informujący o zakazie skrętu w lewo 10s filmu i go nie dostrzega. I co robi następnie, patrzy na znak na drodze o możliwości skrętu w lewo i to właśnie robi. Większość się wyśmiewa ale tak właśnie w naszym kraju jest najłatwiej. Ważne że nic się nie stało i szacunek dla kierowcy który pomógł wyjść z opresji Pzdr:)
JOY, 04.10.2012, 07:41
Jakiej marki i jakiego typu był rejestrator w samochodzie bo jakość spoko!
Jogo, 04.10.2012, 08:45
1. W Niemczech juz by zajechali w 10 sekund policaje wezwani przez operatora monitoringu i mandat 200 euro.
2. w Rosji już by ją rozjechali urywając zderzaki i obdzierając drzwi bo nikt by się nawet nie zatrzymał
3. W USA policja pojawiłaby się za 2 minuty bo z każdego z 10 samochodów praworządny obywatel od razu by zadzwonił .
4. A w polsce kumaty "kratkowiec" wstrzymał samochody, pokierował babinę i obyło się bez kosztów
kriss, 04.10.2012, 13:48