"Weekend w tirze” - czy jakiś polityk wytrzyma dobę w kabinie ciężarówki?

Przewoźnicy zaproponowali politykom, aby sami sprawdzili jak to jest spędzić kilkadziesiąt godzin w ciężarówce oczekującej na odprawę graniczną. Czy któryś z parlamentarzystów zaryzykuje? Początek akcji dziś w nocy.
Czy któryś z polityków zaryzykuje dobę w kabinie tira?
Czy któryś z polityków zaryzykuje dobę w kabinie tira?

fot. T. Gawałkiewicz

Nietypowy happening będzie miał miejsce na warszawskim Torwarze. Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce organizuje „Weekend w tirze". Akcja rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę i potrwa 24 godziny.

Zobacz też: Kierowcy w największych miastach Polski tracą w korkach całe tygodnie 

Przewoźnicy zaproponowali spędzenie jednej doby w kabinie ciężarówki wszystkim europosłom, posłom, senatorom i urzędnikom państwowym, których decyzje mają bezpośredni wpływ na międzynarodowy transport drogowy.

Kierowcy tirów chcą, by politycy osobiście przekonali się, jak dotkliwym problem są kolejki do odprawy na wschodniej granicy. Ciężarówki stoją w nich po kilkadziesiąt godzin. Dla kierowców oznacza to nieludzkie warunki pracy, a dla przewoźników ogromne straty wynikające z przestojów.

Zobacz też: Korki w miastach coraz dłuższe, bo przyszła wiosna 

- Planujemy podstawić od sześciu do dwunastu ciężarówek. Na miejscu będą również dyżurować przewoźnicy i kierowcy, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami - zapowiada Anna Wrona, rzecznik prasowy ZMPD.

Jak dotąd, żaden polityk nie potwierdził oficjalnie uczestnictwa w akcji. 

 

Aktualizacja (27.05.2013)

Do protestujących kierowców dołączył jedynie poseł Paweł Sajak z Ruchu Palikota.

(MMI)

Autor: maciej.mitula
4komentarzy
Dodaj nowy komentarz

Komentarze (4)

Jak zwykle skończyłoby się tym, że każdy polityk zesrał by się w gacie. Zresztą do dotyczy wielu sfer życia od pracy w biedronce za minimalną, przez studia na ścisłym kierunku, do kredytu branego na 30 lat na mieszkanie. Ktoś kiedyś mądrze powiedział, do polityki idą ludzie którzy zazwyczaj są nieudacznikami i leniami i nigdzie indziej nie byliby w stanie odnieść sukcesu. Pozdrawiam TIRowców !
CZytelnik, 25.05.2013, 12:36
To są krokodyle , małe rączki do roboty duża gęba do gadania i nic pozatym .
Niech posmakują jak ten chleb smakuje :-)
MORDZIAK, 25.05.2013, 15:12
Inny temat. Za względu blokady wypowiedzi .Jaka cisza wyborcza ??? Jakie opłaty za śmieci . W Niemczech wywóz śmieci kosztuje o 4-ry razy mniej jak u nas w tej chorej Polsce. Ja się pytam jakie my mamy wypłaty a jakie oni mają wypłaty. No chyba że urzędnicy chcą tyle zarabiać jak oni to dlatego takie kolosalne ceny robią za wywóz śmieci. Ale Polak to ciemny nie umieją się bronić lub postawić i dlatego kosztuje o 4-ry razy więcej wywóz śmieci , jak w Niemczech.Tylko lubią okradać Obywateli polskich. Zachłanność nie zna granic.
Polak, 25.05.2013, 16:57
Poseł Ruchu Palikota Paweł Sajak jako jedyny z parlamentarzystów przyjął już propozycję Międzynarodowego Związku Przewoźników Drogowych
EkoLubelak, 25.05.2013, 18:50