Zawracanie i jazda pod prąd na autostradzie A2. Zobacz szokujący film

Jazda pod prąd, także lewym pasem, zawracanie, cofanie na autostradzie - wszystkie te katastrofalne błędy kierowców zarejestrowały kamery GDDKiA na A2 w okolicach Strykowa.

fot. redakcja.regiomoto

Kamery Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na autostradzie A2 Konin - Stryków rejestrują mrożące krew w żyłach błędy kierowców. Część z nich cofa albo zatrzymuje się na autostradzie. Inni jeżdżą pod prąd - lewym pasem.

Można się domyślać, że część kierowców cofa spod bramek poboru opłat. To jednak nawet w najmniejszym stopniu nie tłumaczy ryzykowania życia swojego i innych oraz łamania przepisów. Dozwolona prędkość na autostradzie to 140 km/h. Jadący z taką szybkością samochód w ciągu sekundy przejeżdża prawie 40 m. Czasu na reakcję jest więc bardzo mało.

Zobacz też: Jazda po autostradach - jakich błędów unikać. Poradnik

fot. smuzew, flickr.com na licencji CC BY SA 2.0: http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Autor: redakcja.regiomoto
Wideo
  • Głupota kierowców na A2
9komentarzy
Dodaj nowy komentarz

Komentarze (9)

Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Widocznie autostrada źle oznakowana?Czy sprawdzał to ktoś?
Kierowca, 11.07.2012, 13:54
Komentarz został usunięty.
W Anglii za takie coś trafiasz do więzienia i płacisz wysoką karę. Ale w Polsce jak zwykle wszystko na odwrót. Pajace zwani policją są wszędzie tam gdzie są niepotrzebni. POLSZA TO HUJOWY KRAJ.
Nick, 11.07.2012, 19:30
W Polsce za takie coś TEŻ GROZI ODSIADKA. W kodeksie karnym przecież istnieje pojęcie ZAGROŻENIA W RUCHU LĄDOWYM. Dominującą część tych zdarzeń można pod ten paragraf podciągnąć.
Fragment z k.k.:
Art.174. §1.Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§2.Jeżeli sprawca działa nieumyślnie,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tylko naszym dzielnym mundurowym zazwyczaj nie chce się rączek brudzić, bo to trzeba delikwenta zatrzymać, spisać protokół, uzasadnienie zatrzymania, przesłanie dokumentów do prokuratury, stawianie się na wielu rozprawach jako świadek i w międzyczasie zdarzy się ponownie taki przypadek i koło się zamyka. PS. Masz "chujową" ortografię :P
Czesław, 06.01.2013, 02:10
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
To wsioki,zakute lby na wioche jezdzic a nie po autostradzie.Kto im kur. dal prawojazdy cymbalom jednym.To chyba ludzie z PIS-u.Do puchy z nimi frajerami
wiesiu, 12.07.2012, 04:20
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
KOBIETO, KTORA DZIS W NOCY OKOLO 2 JASNYM COMBI OPEM CZY WIESWAGENEM WALILAS PELNYM OSWIETLENIEM, W TYM DODATKOWYM, A ZUPELNIE NIE USTAWIONYM - W OKOLICACH OSOWCA - NA SWIATLACH DROGOWYCH, TAK SKUTECZNIE OSLEPIAJAC NADJEZDZAJACYCH Z PRZECIWKA, ZE TYLKO 40. LETNIEMU DOSWIADCZENIU I SPRAWNOSCI HAMULCOW ZAWDZIECZAM, ZE ZABRAKLO MI 2 METRY DO ZAPOR DROGOWYCH NA PRZEJEZDZIE. - MOZE MASZ SUMIENIE, TO NIECH CIE RUSZY. TEN KOZAKIEWICZA GEST CO CI POKAZALEM, NIE BYL GESTEM PRZYJACIELSKIM. Z NIEDONOSICIELSKIEJ NATURY, DAROWALEM NAGRANIE Z KAMERY SAMOCHODOWEJ I NIE ZGLOSILEM POLICJI, PEWNIE BLAD, ALE NAJWYZSZY CZAS - OPAMIETAJ SIE.
MALO ZYCZLIWY, 29.07.2012, 09:12
fakt taka jazda to głupota ale należy sprawdzić dlaczego tak robią kierowcy bo wina leży po stronie zarządzających autostradą ZŁE OZNAKOWANIE i należy zmienić to w trybie natychmiastowym BO KTOŚ MOŻE ZGINĄĆ na przykład dziecko któregoś z zarządzających tą "aUTostRaDĄ"
dark, 01.09.2012, 08:22
Obejrzalam caly film i wlosy mi sie zjezyly na glowie! Kierowcy jezdzacy w przeciwnym kierunku i zawracajacy na autostradzie. Ludzie! gdzie wy maice rozum! Policja powinna zabrac takim glupkom prawo jazdy. Oznakowanie jest dobre, tylko trzeba dobrze patrzec!!
Ula, 24.04.2013, 11:00
nie tylko kierowcy są winni, ja przez przypadek pod poznaniem wjechałem na płatną droge i przy bramkach zabrakło mi 50gr., oczywiście nie zostałem przepuszczony i nie miałem możliwości zawrócenia, a żebrać nie będe więc wycofałem i tak oto zjechałem z tej j...nej drogi
karol, 27.06.2013, 20:12
Tak jak widać na załączonych filmikach polacy to kraj prymitywny i wiecznie narzekają na stan dróg a jak już dostaną kawałek autostrady to co??? jeżdżą jak matoły razem wzięte .... masakra jaki kraj taki obyczaj i co sie dziwić ,ze gospodarka kuleje jak się ma takie pomysły w tym kraju to nic dobrego z tego nie będzie....pozdrowienia dla kierowców "pseudo" oczywiście kretynów !!!!!!!!
Hans, 06.08.2013, 21:51