Formuła 1 zostaje w Polsacie. Transmisje na żywo na kanałach sportowych

Rzutem na taśmę Polsat podpisał umowę na transmisję wyścigów Formuły 1. Królowa sportów motorowych zniknie jednak z ogólnodostępnych kanałów. Weekendy Grand Prix będzie można oglądać tylko w kanałach sportowych.
Lewis Hamilton i zespół Mercedesa to faworyci tegorocznych mistrzostw
Lewis Hamilton i zespół Mercedesa to faworyci tegorocznych mistrzostw

fot. Daimler

Jak informuje telewizja, zaczynając od Grand Prix Australii rywalizacja królowej sportów samochodowych w sezonie 2014 pokazywana będzie na kanałach Polsat Sport i Polsat Sport Extra, w tym również w jakości High Definition w Polsacie Sport HD i Polsacie Sport Extra HD.

- Zapewnimy naszym widzom relacje ze wszystkich weekendów z Grand Prix: pokażemy piątkowe i sobotnie treningi, sobotnie kwalifikacje i najważniejsze wydarzenie każdego weekendu z Formułą 1, czyli niedzielny wyścig - informują przedstawiciele telewizji.

Zobacz też: Startuje nowy sezon Formuły 1 - Vettel osłabiony w grze o tron

- Kwalifikacje i wyścig z Melbourne pokażemy w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD. Cieszymy się, że mimo długich i ciężkich negocjacji udało nam się pozyskać prawa do Formuły 1 - powiedział dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat, Marian Kmita.

Polsat Sport i Polsat Sport Extra, także w wersji HD, to najpopularniejsze kanały sportowe w Polsce, które można oglądać na platformie Cyfrowy Polsat i w wielu sieciach kablowych. 

Kwalifikacje zaplanowano na sobotę na 7 rano polskiego czasu, wyścig startuje w niedzielę o 7 polskiego czasu.

Autor: redakcja.regiomoto
1komentarzy
Dodaj nowy komentarz

Komentarze (1)

I komu to przeszkadzało? Polsat narzekał na małą oglądalność F1, a teraz nadając na kanałach kodowanych będzie jeszcze mniejsza. Gratuluję posunięcia. W przyszłym roku pozostanie chyba już tylko RTL.
Janusz, 18.03.2014, 11:45