Droga Opole-Prudnik. Znowu będzie objazd

W poniedziałek (14 listopada) zamknięty zostanie blisko kilometr drogi wojewódzkiej nr 414. Droga zamknięta będzie na odcinku między Ligotą Prószkowską a Dzikowem. Przez dwa tygodnie kierowców czekają uciążliwe objazdy.

fot. redakcja.nto

- Rozpoczynamy właśnie  kolejny etap przebudowy trasy prowadzącej z Opola do Prudnika i dalej aż do granicy z Czechami - mówi Arkadiusz Branicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Remontowany fragment drogi, o całkowitej długości czterech kilometrów, poszerzony zostanie do 7 metrów. Przebudujemy zatoki autobusowe i zjazdy oraz ułożymy chodniki. Wyremontowane zostaną dwa przepusty i jeden mostek.
 
Wprowadzenie ruchu wahadłowego w miejscu, w którym w poniedziałek rozpocznie się remont, nie wchodzi w grę.

- Droga jest zbyt wąska, na poboczu, które porasta zabytkowa aleja dębowa, nie ma nawet miejsca na ustawienie maszyn - wyjaśnia Arkadiusz Branicki.

Na czas robót wytyczono objazd z Prószkowa drogą nr 426 do skrzyżowania przy tzw. taśmociągu, następnie krajówką nr 45 do ronda w Krapkowicach i drogą wojewódzką nr 409 do Dębiny.  

Dla kierowców, a przede wszystkim mieszkańców Dzikowa oznacza to uciążliwe, wielokilometrowe objazdy. W tej sytuacji na przykład podróżujący między Opolem a Prudnikiem będą musieli nadłożyć "jedynie” 15 kilometrów, a dla mieszkańców Dzikowa droga do Opola wydłuży się o blisko 40 kilometrów w jedną stronę.

Inwestycje i remonty. Co zrobiono w 2011 roku na opolskich drogach?

Dwutygodniowy remont małego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 414 to dopiero początek kłopotów dla  kierowców i mieszkańców miejscowości w tym rejonie.

- Przez ten czas położymy tylko tak zwaną masę wiążącą, pogoda raczej nie pozwoli na więcej - wyjaśnia Arkadiusz Branicki. - Dalsze prace kontynuowane będą wiosną przyszłego roku i potrwają aż do połowy sierpnia.

Zarząd Dróg Wojewódzkich zapewnia, że kolejne całkowite zamknięcia trasy ograniczone będą do minimum, ale nie da się ich uniknąć.

Koszt remontu, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wynosi 16,9 mln złotych.

Autor: redakcja.nto
13komentarzy
Dodaj nowy komentarz

Komentarze (13)

Komentarz został usunięty.
Za tydzień spadł śnieg i remont potrwał do wiosny...
O ile wg Was przedłuży się remont? Ostatni miał być zakończony pod koniec grudnia, a skończył się w czerwcu...
I na koniec. Co za cep - tak cep rozpoczyna TAKIE remonty w II połowie listopada? Kto zwróci mi kasę za ciągłe objazdy na tym odcinku?
ala ma kota, 09.11.2011, 14:16
co to za nowa miejscowość koło Dziedzic Pawłowiczki ja myślałem zawsze że tam są Racławiczki !!!!!!!!!!!!
mich, 09.11.2011, 14:45
Komentarz został usunięty.
Znając polskie możliwości zamkną drogę, rozkopią i przyjdzie zima, i "dziwnym" trafem niezdąrzą w terminie----- i będziemy jeździć objazdem aż do jesieni przyszłego roku :( POWODZENIA DROGOWCY!!!
MAŁA, 09.11.2011, 15:28
dzików jest koło prószkowa
e, 09.11.2011, 17:57
Jak można durne 4 km drogi robić przez pół roku ???????
Czy oni będą ją wykładać kostkami domina ???? Ale co tam, pajace z WZD nie będą się mordować debilnymi objazdami spalając niepotrzebnie cysterny drogiej benzyny.
driver z Prudnika, 09.11.2011, 19:35
:D nawet się nie spojrzało na mapkę?? ;d lol
wic, 09.11.2011, 22:09
Chyba już wolę, żeby nie remontowali tej drogi, niż mają ją zamykać na odcinku 4 km na pół roku.
Biker, 10.11.2011, 06:34
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Jaka firma bedzie remontowac te droge????
......, 13.11.2011, 20:02
Komentarz został usunięty.
Witam,
Czy droga Prudnik Opole na remontowanym odcinku w Dzikowie jest już przejezdna?
Z tego co słyszałem to można tamtędy przejechać proszę o potwierdzenie informacje.
rg, 27.11.2011, 15:42
w opolu jest tabliczka , ze na Prudnik trzeba jechać przez Krapkowice. droga dłuższa...sadze, że zarząd drug wszedł w układ z benzyniarzami-więcej zużywa się paliwa i dostają tantiemy od nich.
Znam to z Rosji-to dosyć popularne
turysta, 25.12.2011, 10:06