Próbny egzamin teoretyczny i praktyczny w tarnobrzeskim WORD

Sala symulacji egzaminu teoretycznego od dziś jest do dyspozycji kandydatów na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. To pierwsza taka sala udostępniona w Polsce.
Próbny egzamin teoretyczny i praktyczny w tarnobrzeskim WORD
W tarnobrzeskim WORD wprowadzono system elektronicznej kolejki usprawniającej obsługę klientów.

fot. Klaudia Tajs

W tarnobrzeskim WORD rewolucja. Dzisiaj startują nowe usługi, które mają uczynić ośrodek bardziej przyjazny i funkcjonalny dla egzaminowanych.

Wprowadzenie znaczących zmian, które mają odmienić oblicze ośrodka, a przede wszystkim poprawić relacje ze szkołami nauki jazdy, jak i zachęcić kandydatów na kierowców do zdawania egzaminów w tarnobrzeskim ośrodku.

Lucjusz Nadbereżny nowy dyrektor ośrodka, zapowiadał je już w pierwszych dniach swojego urzędowania. - Obejmując stanowisko na początku lipca nie rzucałem słów na wiatr, bo przyszedłem do ośrodka z konkretnymi planami – przypomina dyrektor Lucjusz Nadbereżny. - Wrzesień traktuję jako nowe otwarcie ośrodka na oczekiwania naszych klientów. Chciałbym zapowiedzieć, że kolejne udogodnienia dla naszych klientów są wdrażane w ośrodku, a to nie koniec zmian.

SYMULACJA Z TEORII

Najbardziej oczekiwaną przez kursantów zmianą jest możliwość odbycia egzaminu próbnego na placu egzaminacyjnym, na terenie ośrodka. Takie usługi świadczą już praktycznie wszystkie ośrodki egzaminacyjne w kraju. Tarnobrzeski WORD w swojej ofercie wyszedł jednak znacząco przed szereg i jako pierwszy uruchamia salę symulacji egzaminu teoretycznego, gdyż nowy egzamin teoretyczny stał się zmorą dla kursantów.

Zobacz też: WORD w Radomiu obniża pensje pracowników, bo nie ma chętnych na prawo jazdy 

- Każdy, kto zdecyduje się zdawać egzamin w Tarnobrzegu będzie mógł bezpłatnie skorzystać z próbnego egzaminu teoretycznego z wykorzystaniem pilotów, które są na egzaminie właściwym – podkreśla dyrektor Nadbereżny. - Symulacja odbywa się w specjalnie przystosowanej do tego celu sali. Kandydat korzysta z takiej samej klawiatury i programu o takiej samej funkcjonalności, jaki wykorzystywany jest w trakcie egzaminu państwowego.

PRÓBNA PRAKTYKA NA PLACU

Próbny egzamin praktyczny będzie się odbywał od poniedziałku do piątku w godzinach od 16-20. W tym czasie przyszli kierowcy będą mogli zweryfikować swoje umiejętności na samochodzie egzaminacyjnym ośrodka oraz pod nadzorem pracownika ośrodka egzaminowania. W soboty plac manewrowy będzie wynajmowany szkołom jazdy, które będą mogły prowadzić tutaj szkolenie ze swoimi kursantami.

Lista wprowadzonych nowości jest długa. To udogodnienia dotyczące biura obsługi klienta m.in.: wprowadzenie systemu elektronicznej kolejki usprawniającej obsługę klientów z możliwością umówienia dokładnej daty oraz godziny wizyty w ośrodku egzaminowania przez Internet, możliwość umówienia ponownego egzaminu przez telefon.

Wyjściem w stronę szkół jazdy są nie tylko egzaminy próbne i możliwość wynajęcia placu egzaminacyjnego, ale również możliwość zdawania części kategorii prawa jazdy na pojeździe, na którym przeprowadzany był kurs w szkole jazdy. Stąd możliwość odbycia praktycznego egzaminu na kategorię B1, C1, C1+E, C, C+E, D1, D, D1+E, D, D+E na pojazdach ośrodków szkolenia kierowców, o ile spełniają warunki ogólne oraz wynikające z przepisów szczegółowych. – Liczę na partnerską współpracę ze szkołami jazdy i instruktorami – dodaje dyrektor.

- Mam nadzieję, że wprowadzane nowe usługi i zasady spotkają się z przychylnością szkół jazdy oraz zachęcą przyszłych kierowców do odbycia kursu i zdawania egzaminu w Tarnobrzegu. W tym tygodniu spotkam się z przedstawicielami szkół jazdy. Zbiorę opinie i propozycje co do przyszłej oferty Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

KLAUDIA TAJS
tajs@echodnia.eu 

Autor: Karol Biela
4komentarzy
Dodaj nowy komentarz

Komentarze (4)

wsadz plytke do komputera=probny test na prawo jazdy
szabat, 05.09.2013, 16:04
Próbny egzamin praktyczny dla przyszłych kierowców, czy wynajmowanie placu egzaminacyjnego OSK, to jest super sprawa i chyba jeszcze żaden WORD, MORD, PORD, czy inne w kraju ORD tego nie praktykują ?
Justyna, 11.09.2013, 20:16
brak szacunku dla zdających , dla ich czasu egzaminy praktyczne przesuwają się o ok. 2.5 godziny za te pieniądze za opłatę to żenada
lol, 16.09.2013, 16:46
ten system elektronicznej kolejki to dopiero jest poroniony pomysł zamiast ją przyspieszać to ją opóźnia. bierzesz bilecik pisze że przed tobą 3 osoby i czas oczekiwania 6 minut a potem okazuje sie ze czekasz 26 minut a przed toba wyczytali juz 15 numerów a wszyscy stoją i patrzą bo nie ma w tym żadnej logiki. Kiedyś dawno takie bileciki były na poczcie ale się nie sprawdziły!
puchatek, 23.09.2013, 22:00