Nowy egzamin na prawo jazdy kategorii B krok po kroku. Zobacz filmy

Oceń:
W egzaminach teoretycznych na prawo jazdy niedawno nastąpiła rewolucja. Pokazujemy, jak wyglądają nowe testy, a także, co trzeba zrobić, by zaliczyć egzamin praktyczny na uprawnienia kategorii B.
Egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B nie zmienił się
Egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B nie zmienił się, rewolucja nastąpiła w egzaminie teoretycznym

fot. archiwum

Zaczynamy od lekarza

Zgodnie z nowymi przepisami pierwsze kroki kierujemy do lekarza, który ma uprawnienia do wystawiania zaświadczeń o stanie zdrowia kandydata na kierowcę. Wcześniej takie badania najczęściej były prowadzone w ośrodku szkolenia kierowców. Za wizytę u lekarza trzeba zapłacić ok. 100 zł.

Jeśli lekarz dopuścił nas do kursu, z zaświadczeniem oraz zdjęciem idziemy do wydziału komunikacji w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta a prawach powiatu, właściwym dla naszego miejsca zameldowania.

Zobacz też: Zmiany w kodeksie drogowym i innych przepisach w 2013 r. Poradnik

Test jak gra komputerowa

Zobacz też:

NOWE EGZAMINY TEORETYCZNE NA PRAWO JAZDY - ROZWIĄŻ PRZYKŁADOWY TEST NA PRAWO JAZDY KATEGORII B I SPRAWDŹ, CZY NAPRAWDĘ JEST TAK TRUDNY


Wyrabiamy profil kandydata na kierowcę

Od 19 stycznia każdy kandydat na kierowcę przed zapisaniem się do ośrodka szkolenia kierowców musi wyrobić profil kandydata na kierowcę. W wydziale komunikacji wypełniamy wniosek, dołączamy do niego fotografię i składamy w okienku. Nie trzeba za to płacić.
- Jeśli kandydat na kierowcę nie jest pełnoletni, musi mieć zgodę rodziców – mówi Wiesława Jaseniuk z wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Opolu.

Egzamin na prawo jazdy można zdawać miesiąc przed ukończeniem 18 lat, ale oczywiście potrzebna jest na to zgoda rodziców, prawo jazdy można dostać dopiero, gdy jest się pełnoletnim.

Urzędnicy mają dwa dni na wygenerowanie profilu. Kandydat na kierowcę otrzymuje pocztą dokument z numerem PKK, peselem, imieniem oraz nazwiskiem i dopiero wtedy może zapisać się na kurs prawa jazdy w szkole nauki jazdy. Szkoły pobierają profil z systemu komputerowego i od tej pory odnotowują w nim nasze postępy w nauce, kolejne wyjeżdżone godziny, zaliczone wykłady itd. Po zakończeniu szkolenia z numerem PKK idziemy do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (możemy wybrać sobie dowolony na terenie kraju) i zapisujemy się na egzamin.

Nie wszystkie WORD-y i szkoły nauki jazdy mają dostęp do systemu komputerowego, zawierającego profile kandydatów na kierowców. Dlatego ministerstwo transportu przywróci papierowy obieg dokumentów. Ale kandydat na kierowcę i tak najpierw będzie się zgłaszał do kierowca ze świadectwem od lekarza.

Więcej na temat awantury o dostęp do PKK: Ministerstwo donosi do prokuratury ws. programów do egzaminów na prawo jazdy

Zapisując się na egzamin lepiej ustalić termin teoretycznego na kilka dni przed praktycznym. Jeśli nie zdamy teorii, będzie szansa, żeby podejść do niej ponownie przed egzaminem praktycznym. Egzamin teoretyczny jest ważny przez sześć miesięcy.

Stawki opłat za egzaminy publikujemy pod tekstem.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy po nowemu

Autor tekstu sprawdził, jak wygląda nowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy kategorii B. Korzystał z programu szkoleniowego w jednym z opolskich ośrodków kształcenia kierowców. To film z testu:


Na egzamin teoretyczny i praktyczny przychodzimy z dowodem osobistym lub paszportem, cudzoziemiec może posłużyć się też kartą stałego pobytu.

- I tylko te dokumenty są ważne dla egzaminatora, żaden inny – zastrzega Edward Kinder z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu.

Od 19 stycznia 2013 r. obowiązują nowe zasady egzaminu teoretycznego na wszystkie kategorie prawa jazdy. Komputer losuje teraz 32 pytania z puli ponad 2000 (docelowo będzie 3000). Na rozwiązanie testu jest 25 min.

- Wcześniej jednak na ekranie wyświetla się regulamin, wszelkie wyjaśnienia na czym on polega, oraz zasada punktacji – mówi Edward Kinder. – Można też przez pięć minut rozwiązywać przykładowy test i zaznajomić się w ten sposób z zasadą działania programu.

Zobacz też: Prawo jazdy po nowemu - egzaminy, przepisy, testy, koszty. Poradnik

Podczas egzaminu kandydat na kierowcę musi odpowiedzieć na 20 pytań, poprzedzonych filmami symulującymi ruch drogowy. Kandydat na kierowcę zobaczy sytuację na drodze i będzie musiał odpowiedzieć np., czy pierwszeństwo ma samochód jadący z lewej strony. Egzaminowany ma 20 sek. na przeczytanie pytania i 15 kolejnych na wybór tylko jednej odpowiedzi. Treść kolejnych 12 pytań zmienia się zależnie od kategorii prawa jazdy, na którą jest egzamin. Jest to test jednokrotnego wyboru. Czas na odpowiedź to 50 sek. Uwaga! Po zaakceptowaniu wybranej opcji i przejściu do następnego zagadnienia nie ma możliwości powrotu.

- Dlatego kilka razy zastanówmy się przed przejściem do kolejnego pytania, bo do tej chwili zawsze możemy zmienić odpowiedź – mówi dyrektor Kinder.

Zobacz też: Nowe egzaminy na prawo jazdy nadal trudne dla większości zdających

Za odpowiedź na jedno pytanie można dostać jeden, dwa lub trzy punkty. Najwięcej za pytania, które mają największy wpływ na bezpieczną jazdę. Podczas testu maksymalnie można zdobyć 74 punkty, aby zdać, trzeba ich zgromadzić co najmniej 68.

Egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B bez zmian

Oto film pokazujący z jakich zadań składa się egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B:


Egzaminy praktyczne dla kierowców samochodów osobowych i ciężarowych nie zmieniły się. Poza jednym wyjątkiem.

- Do tej pory, jeśli kursant oblał na placu manewrowym podjazd pod wzniesienie, mógł pojechać jeszcze na miasto, ale nawet jeśli przejechał je doskonale, egzamin i tak nie był zaliczony. Było to ćwiczenie – mówi dyrektor opolskiego WORD-u. – Teraz takiej możliwości nie ma.

Na początku egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii B komputer losuje egzaminatora, z którym odbędziemy tę część sprawdzianu. Po wywołaniu naszego nazwiska udajemy się do samochodu. Egzaminator sprawdza nasz dokument tożsamości.

- Musi też upewnić się, czy egzaminowany wie na czym polega ta część egzaminu – mówi Edward Kinder. – Wszystko rejestruje oczywiście kamera zamontowana w samochodzie.
Na początek egzaminowany musi udowodnić, czy wie, gdzie są zbiorniki płynów eksploatacyjnych i jak sprawdza się ich poziom oraz jak włącza się konkretne światła i gdzie one się znajdują.

- Losuje zestaw dwóch pytań, np. musi wskazać zbiornik jednego z płynów eksploatacyjnych, pokazać jak sprawdza się jego poziom oraz włączyć jedne ze świateł, na przykład pozycyjne, i sprawdzić, czy działają – wyjaśnia Edward Kinder.

p>Zobacz też: Zmiany w kodeksie drogowym i innych przepisach w 2013 r. Poradnik

Potem kandydat na kierowcę musi wykonać zadania na placu manewrowym. To jazda pasem po łuku do przodu i do tyłu. Oczywiście przed ruszeniem zajmujemy prawidłową postawę za kierownicą, ustawiamy lusterka, zapinamy pasy, uruchamiamy silnik, wrzucamy bieg, zapalamy światła mijania i zwalniamy hamulec ręczny. A także upewniamy się, że możemy ruszyć bezpiecznie.

Do jazdy po łuku przyszły kierowca rusza i zatrzymuje się na tzw. kopertach, czyli w obrębie wytyczonych liniami prostokątów. Znajdują się one na początku i na końcu pasa, po którym porusza się egzaminowany.

- Jazda ma być płynna, bez zatrzymywania się, a samochód nie może wyjechać poza linię i potrącić pachołka. Podczas jazdy tyłem egzaminowany musi co najmniej dwa razy spojrzeć do tyłu. Przed ruszeniem i w trakcie jazdy – mówi Edward Kinder. – Kierowca ma dwa podejścia do jazdy po łuku. Jednak potrącenie pachołka i przejechanie linii całym kołem, dyskwalifikuje już po pierwszym błędzie.

Kolejny element egzaminu na placu to ruszanie pod górę. Kandydat na kierowcę musi podjechać pod wzniesienie, zatrzymać się, zaciągnąć hamulec ręczny i po chwili ruszyć pod górę.
- Zadanie uznajemy jako źle wykonane, gdy samochód zgaśnie albo stoczy się o 20 cm i więcej – mówi Edward Kinder. – Kandydata na kierowcę dyskwalifikują dwa błędy.

Zobacz też:

CZĘŚCI ZAMIENNE DO TWOJEGO SAMOCHODU
W SKLEPIE REGIOMOTO.PL ZNAJDZIESZ MILIONY CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH DO AUT WSZYSTKICH MAREK. MAMY TEŻ OPONY I FELGI, OLEJE I PŁYNY, AKUMULATORY I ŻARÓWKI, AKCESORIA DO TUNINGU I OFF-ROADU ORAZ INSTALACJE LPG


Egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B - miasto

Jeśli egzamin na placu wypadł pomyślnie, egzaminowany jedzie na miasto. Przed wyjazdem jeszcze raz przyjmujemy prawidłową pozycję za kierownicą, ustawiamy lusterka, zapinamy pasy, uruchamiamy silnik, wrzucamy bieg, zapalamy światła mijania i zwalniamy hamulec ręczny. A także upewniamy się, że możemy ruszyć bezpiecznie. Od przekroczenia bramy WORD-u egzamin trwa 40 minut.

Pogrom na egzaminach na prawo jazdy

- Ale jest możliwość zakończenia go już po 25 minutach, kiedy kandydat na kierowcę wykona poprawnie wszystkie założenia – mówi Edward Kinder.

Jeżdżąc po mieście egzaminowany musi m.in.:
- poprawnie włączyć się do ruchu;
- przejechać drogami jedno i dwupasmowymi;
- zmieniać pasy ruchu;
- przejechać przez skrzyżowania: równorzędne, ze znakami drogowymi, sterowane światłami, rondami, wielopoziomowymi (jeśli znajdują się w mieście);
- pokonać torowisko (jeśli znajduje się w mieście);
- tunel (jeśli taki jest w mieście);
- przejechać przez przejście dla pieszych;
- zahamować we wskazanym przez egzaminatora miejscu;
- zahamować awaryjnie;
- zaparkować równolegle, prostopadle lub skośnie.

Do wszystkich tych zadań kierowca może podejść dwa razy. Z dalszego egzaminu eliminuje natychmiast złamanie przepisów ruchu drogowego, które prowadzi do zagrożenia bezpieczeństwa. To m.in.:
- spowodowanie kolizji,
- ominięcie samochodu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych
– nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach,
- przejazd na czerwonym świetle,
- zignorowanie znaku "stop".

Po prawo jazdy

Po zdaniu egzaminu na prawo jazdy profil kandydata na kierowcę trafia do wydział komunikacji. Po dwóch tygodniach można odebrać dokument.

- Wcześniej trzeba jednak zapłacić 100 zł i 50 gr za dokument – mówi Wiesława Jaseniuk z wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Opolu.

Sławomir Draguła

Po 19 stycznia 2013 r. egzaminy na prawo jazdy są droższe

Egzamin teoretyczny na wszystkie kategorie
podrożał z 22 na 30 zł

Egzaminy praktyczne
AM - 140 zł (nowa kategoria)
A1, A + A2 - ze 140 na 180 zł
B - z 112 do 140 zł
B1 - z 140 na 170 zł
C, D, B+E z 160 na 200 zł
C+E - z 195 na 245 zł

W górę poszły także opłaty za wydanie prawa jazdy i innych dokumentów:
wydanie prawa jazdy wszystkich kategorii - z 84 na 100 zł
wydanie międzynarodowego prawa jazdy - z 30 na 35 zł
wydanie pozwolenia na kierowanie tramwajem - z 24 na 30 zł.
Do tych stawek trzeba doliczyć 50 gr opłaty ewidencyjnej. 

Autor: Sławomir Draguła
Wideo
  • Nowy test na prawo jazdy kat. B
  • Egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B
41komentarzy
Dodaj nowy komentarz

Komentarze (41)

"Za odpowiedź na pytanie można dostać od jednego do trzech punktów...", czyli jeden, dwa lub trzy punkty?
A może jednak jeden LUB trzy punkty?
DEF;, 22.02.2013, 15:20
1, 2 lub 3 punkty w zależności od pytania.
Przy pytaniu masz zawsze napisane ile punktów za nie możesz dostać i nie kręć, a czytaj ze zrozumieniem, bo jest też napisane, że punktuje się w zależności od bezpieczeństwa na drodze i że masz jedną tylko poprawną odpowiedź
kaka, 25.02.2013, 08:08
Komentarz został usunięty.
Na samym początku, podczas cofania w tzw rękawie - najechałem środkiem bagaznika w pachołek. oczywiscie niezaprzeczalnie - mój bład. Stres mnie zjadł. Manewr powtórzyłem bezbłędnie. Zdałem za pierwszym razem i jako jedyny z grupy 10 kandydatów. Wg dzisiejszych kryteriów - oblałbym od razu. Bez sensu
Ziootek, 24.02.2013, 02:11
Szanowna Redakcjo wydaje mi się że " po nowemu" najpierw włączamy światła mijania a dopiero uruchamiamy silnik i jedziemy do przodu po łuku,
pepus, 24.02.2013, 16:47
Światła mijania włączamy po uruchomieniu silnika, gdy już pracuje alternator, a światła nie są zasilane bezpośrednio z akumulatora. Tak też uczą na kursie. Pozdrawiamy,
regiomoto.pl
redakcja.regiomoto, 24.02.2013, 17:35
Akumulatora się nie obciąża, a jedynie pobudza go do działania. Współczesne samochody podczas włączania rozrusznika same odcinają zbędne odbiorniki, a więc i włączone uprzednio światła. Nic się zatem nie stanie jeśli na kilka sekund przed uruchomieniem silnika włączy się światła. A na kursach uczą różnie, tj wg starej (światła po uruchomieniu silnika) i nowej szkoły (światła przed uruchomieniem silnika).
bibi, 24.02.2013, 21:32
jak na świadtłach uruchamiasz samochód, to ci światła przygasną, bo rozrusznik potrzebuje dużo mocy. To tak, jak kiedyś spawano spawarkami transformatorowymi typu "sam", gdzie jak jedna osoba spawała, to pół wioski miało dyskotekę w domu, bo światła przygasały. Kup sobie auto i pojeźć trochę zapalając światła przed uruchomieniem silnika i po uruchomieniu silnika. Zobaczysz ile żarówek będziesz miał spalonych włąnczając auto na światłach mijania - podpowiem ci, bo mam 2 letnie auto, przy którym po wyjęciu kluczyków gasną światła, więc by nie zapomnieć włączyć świateł cały czas miałem włączone - raz w miesiącu do wymiany komplet żarówek H-4. Jak kupiłem w tesco, to po 4 dniach mi się spaliły...
kaka, 25.02.2013, 08:21
Niedawno zdawałem, 2 podejscie do praktyki w Poznaniu. Jedyne, o czym poinformowal nas egzaminator na rozmowie przed egzaminem to to, ze nalezy juz na luku wlaczyc swiatla, reszta jest bez zmian. Tak wiec powodow do paniki nie ma:)
Quain, 24.02.2013, 17:36
"Ale kandydat na kierowcę i tak najpierw będzie się zgłaszał do kierowca ze świadectwem od lekarza." What?
hdc, 25.02.2013, 09:36
rozwiązałam test i miałam wynik pozytywny. zdobyłam 68 punktów;)
testów uczyłam się przed swoim jeszcze starym egzaminem w MAJU 2012 roku!!
marta, 25.02.2013, 09:45
ja zdawałem testy w 2001r. Spróbowałem swoich sił na tym na noweprawojazdy.pl i miałem ... 72p.
karol, 25.02.2013, 10:14
ja tez miałam 72 punkty, ale nei zdałam już 2 raz, mimo,że w jednym palcu mam i kodeks i podręcznik. A testy na egzaminie zaskakują...czasami nie wiem,czy chodzi o samochód mój, czy o ten, który jest przede ,mną. Po drugie: pytania o daną sytuację tez nie są doprecyzowane. Jade samochodem.... na czerwonym stoi samochód, ja przejeżdżam jakby obok z jego lewej strony (ale manewr tylko do połowy - bo tu się filmik kończy), widzę dośc szeroki pas, ale i linię ciągłą... i pytanie: czy możesz wyprzedzić w tej sytuacji? no niby tak, bo szeroki pas, ale i ta linia ciągła.... zaznaczyłam: NIE - jak się okazało zaznaczyłam złą odpowiedź...Pytanie na drugim teście za tydzień.... Podobna sytuacja,a ale zamiast samochodu na czerwonym stoi rowerzysta. Pytanie to samo (jakby się wydawało) ale niestety inne, bo od rowerzysty trezba zachowac min.1 metr odstępu, wyprzedzając go (ale do tego doszłam póżniej), bo zaznaczyłam TAK - co okazało się blędną odpowiedzią... za pierwszym razem 67 punktów, za drugim 60. chociaż tez w pierwszej chwili pomyślalam: jakie wyprzedzanie???? na skrzyzowaniu, na czerwonym świetle? za dużo nie myście, bo możecie nie zdać. :) acha... i wiadomo,że pasażerów nie mozna wypuszczac na przystanku, ale mając w odpowiedziach: najblizsze skrzyżowanie, przystanek, przy podwójnej ciagłej - zaznaczyłam: przystanek. no i źle... i jeszcze ważne jest jak punktowana jest dana odpowiedź, bo czasami wystarczy mieć dwie błędne odpowiedzi po 3 pkt i juz masz min.68. A te testy "na probę" nie są skomplikowane, fakt. Jednak cenię w tym nowym sytsemie to, że naprawdę trzeba sie przyłozyć i chcąc nie chcąc ta wiedza zostanie w głowie i bedę potrafiła wpaść na rozwiązanie danej sytuacji, w której się znajdę w 15 sekund :)
anulka, 31.10.2013, 11:22
A czy to prawda że trzeba mieć zgode od proboszcza ?
Gość., 25.02.2013, 10:23
trzeba przyjść z Pradziadkiem od strony Matki
finka, 25.02.2013, 23:40
te pytania są trudne!!!!!!!!!!!
ewela, 05.06.2013, 11:41
Ja jestem ciekawa jednego jeżeli posiadam prawo jazdy na kat A i B wyrobione w 2012r i zostaną zniszczone lub zgubione to czy wydadzą mi nowe prawko bez problemu czy skoro nie mam ukończone 24 lata wpiszą mi A2 kat.
Agator, 26.02.2013, 07:01
owszem wydadzą nowe prawo jazdy bez problemu ale jak miałaś ważne dożywotnio to po zgubieniu masz ważne na 15 lat i po 15 latach musisz zaliczy tylko lekarza
Ania, 02.10.2013, 15:06
to wam powiem szczerze ten kto to wymyslił na nowych zasadach niech sam spróbuje zdac najgorszy idiota bo mogłobyc jak dawniej tylko przepisy barzdiej zaostrzyc w wypadkach a nie w zdawalnosci idioci do potegi ;(
marika 2, 01.03.2013, 10:18
to wam powiem szczerze ten kto to wymyslił na nowych zasadach niech sam spróbuje zdac najgorszy idiota bo mogłobyc jak dawniej tylko przepisy barzdiej zaostrzyc w wypadkach a nie w zdawalnosci idioci do potegi ;(
marika 2, 01.03.2013, 10:23
Trzeba zrozumieć kodeks drogowy a nie wykuć na pamięć!!!!!!!!!!!!!!
Barbara, 29.03.2013, 11:41
to prosze zrozumiec całą książkę i zdac
..............
osk kraków , 09.05.2013, 19:58
NA 7 rano teoria zdana pozdr.
poznań 17.05.2013, 21.05.2013, 22:01
ciekawe czy ty tak extra rozumiesz kodeks drogowy? idiotyzm
kowalski, 01.06.2013, 13:12
I nie zapomnijcie zabrać ze sobą numeru buta :)
dora, 02.04.2013, 12:46
SA KURSANCI CO WYKUPUJĄ DODATKOWE JAZDY JAK BYŁAM MŁODA TO TRUDNO BYŁO Z CZASEM NA PRAWO JAZDY . A TERAZ TO JEST STRASZNIE TRUDNO ZDAĆ JEST TO OLBRZYMI STRES DLA MNIE MOŻE DLATEGO OBLEWAM WYKUPIŁAM 80 GODZIN .TERAZ 10 GODZIN PONOWNIE PRZED EGZAMINEM WYKUPIE .JEDNAK TRZEBA MIEĆ SZCZĘŚCIE MOŻE TYM RAZEM DOPISZE .
IRENA, 23.04.2013, 16:36
Te testy które pokazujecie są już nieaktualne teraz są trudniejsze ja nie zdałam tych nowych a te poprzednie bez problemu 2 razy zdałam wewnętrznie bezbłędnie, we wtorek kolejne podejście a najgorsze jest to że w WORDZIE nie pokazuje się gdzie popełniło się błąd ciekawe czemu.
Justyna, 19.05.2013, 11:24
możesz po skończonym przez siebe egzaminie poprosić o wydruk odpowiedzi. Będzie sz wiedziała gdzie popełniłaś błąd, ale zamiast pytań (nie sa one uwidocznione bo są tajne - jak się dowiedziałam) masz numerki pytan, ot co...
anulka, 31.10.2013, 11:28
Podczas zdawania testów egzaminator informuje o możliwości sprawdzenia błędów po egzaminie.Robi wydruk,z którym się idzie do sprawdzenia i tam każdy błąd sprawdza oraz tłumaczy dlaczego błędnie i podaje prawidłową odpowiedź.Wystarczy w Wordzie spytać gdzie jest taki punkt i załatwione.
kursant z zaliczonymi testami, 21.04.2014, 13:28
Komentarz został usunięty.
czas egzaminu zapierdziela pytania nie widac. pojawia sie pytanie - czas na odpowiedx sie konczy zanim filmik sie zaladuje i przeskakuje do nastepnego. gdyby tak bylo na egzaminie to ja pierd..........
gienek, 22.05.2013, 14:51
Mam do Was internauci pytanko.
Mianowicie zdałem prawko kilka dni temu (teorię miałem jeszcze na starych zasadach) i teraz czekam, teoretycznie, na odbiór. Moje pytanie jest następujące: Czy muszę wyrabiać ten cały profil kierowcy, to primo, oraz czy mogę zapłacić za prawo jazdy w trakcie odbioru w starostwie, to po secundo. Jeśli jest to wyjaśnione w tekście to przepraszam. Starałem się czytać ze zrozumieniem, ale mogłem pominąć :D Z góry dziekuję za odpowiedź.
Damacon, 28.05.2013, 22:11
Zdawalność egzaminów teoretycznych się poprawia i wynosi w Opolu około 35 % i to jest na plus, a do końca roku na pewno prawie dorówna tej zdawalności sprzed 19.01.br.
Moim zdaniem dobrze się stało, że zostały takie testy wprowadzone, bo to jest dla dobra kursantów.
Teraz ten egzamin zdaje się dopiero po naprawdę dobrze znanych przepisach KRD, a ie po wyklepaniu pytan na pamięć.
Minusem egzaminów jest to, że są one za drogie i wg. mnie za egzamin praktyczny, gdy ktoś oblewa go już na placu-łuk, czy wzniesienie powinien uiszczać mniejszą opłatę, niż ten co wyjedzie na miasto, bo jednak jest duża różnica w minutach egzaminowania, no i koszty paliwa są mniejsze, no i mniejsza amortyzacja samochodu.
gusia1000, 17.07.2013, 23:19
Z tym Panem miałam egzamin praktyczny każdy egzamin powinien być przeprowadzony przez takiego egzaminatora ,był bardzo miły ,kulturalny ,nie zdałam przyznaję ,że to moja wina ale wiem że ten PAN mnie nie stresował ,wyszłam pozytywnie nastawiona z auta .
linka, 24.07.2013, 13:44
Dzisiaj podchodziłam do egzaminu praktycznego 2. raz i oblał mnie, ponieważ nie włączyłam kierunkowskazu, gdy parkowałam, Ile razy można go nie włączyć? Raz czy dwa? Bo mój kolega mówi, że dwa razy, a ja nie puściłam go tylko raz więc, nie wiem co jest grane.
sylwia, 19.08.2013, 18:56
te pytania nie sa w cale trudne robie wlasnie a praktyczny to ja mial 73 pkt:)
ziomek2mxt3, 08.09.2013, 15:25
niestety do dziś egzamin na prawo jazdy i chore przepisy to wyłudzanie pieniędzy ciekawe czy ktoś sprawdza ile razy zdaje się egzamin praktyczny
Jacek, 23.10.2013, 15:37
Komentarz został usunięty.
witam już 4 razy podchodzę na teoretyke z początku testow jest ok a w ostatnich pytaniach 2razy po 3 i dowidzenia.Ostatnio chciałem wydruk z testow to dostałem gdzie zrobiłem blad i numer pytania a ja nie wierze ze popelnilem blad tylko podejrzewam ze ja jako starający się o zwrot zatrzymanego prawaka.Chce wiedzieć cale pytanie gdzie robie te bledy ale w Wordz.ie mowiae to system,idyc wykupuj egzamin i natym koniec.Pytam się jakim prawem nie mogę wiedzieć pytan,chyba ze to jest wielkie oszustwo i latanie dziury w budzecie bo tym zlodziejam już nie dowierzam pozdrawiam.
tuman 30 lat kierowca, 11.11.2013, 16:56
Ulepszenia, ulepszenia... a coraz bardziej tłukowaci kierowcy... i jest to wina egzaminów, nie kursantów, EGZAMINÓW.. !!!
PAWLO, 30.01.2014, 14:43
Moja Dziewczyna już jest na skraju załamania psychicznego. wydaliśmy łącznie ponad 5 tysięcy złotych na jej prawo jazdy, w lutym tego roku udało jej się zdać egzamin teoretyczny z wynikiem 1 błędu (1 pkt). a do dzisiaj tj maja 2014 non stop Egzaminatorzy zarzucają jej złą jazdę... za pierwszym razem wyjechała nawet na miasto ale pod koniec egzaminu egzaminator stwierdził "że nie pewnie pani jeździ", za drugim razem "płynność pani jazdy jest do poprawy". za 3 4 5 i 6 razem nie wypuścili jej z placyku, 8 9 i 10 podejście też przypierdzielali się o coś na rodzaj " powolnej zmiany biegów"... wczoraj podczas parkowania instruktor stwierdził że nie mógł wysiąść z pojazdu ale wjechała ona idealnie pomiędzy 2 pojazdy - fakt że było to niezbyt wygodne miejsce i utrudnione przez złe 2 zaparkowane samochody ale to egzaminator wskazał miejsce parkowania. dziewczyna ma wyjeżdżone ponad 100 godzin pod okiem dobrego instruktora który nie ma bladego pojęcia dla czego jeszcze jej się nie udało zdać, za każdym razem ćwiczą po 4 - 8 godzin wszystkie manewry i zadania i po parę razy te na których oblewała. Proszę może wie ktoś o co chodzi ?? dziewczyna jest technikiem Administracji i ma co najmniej 5 kodeksów opanowanych więc raczej z byle kodeksem ruchu drogowego nie ma problemu, sama mi pomagała w interpretacji i zrozumieniu paragrafów dzięki czemu zdobyłem podobny tytuł na egzaminie państwowym z administracji... Ja już nie wiem co myśleć... inni wydają pieniądze w kinie co tydzień a my liczymy na cud w Olsztyńskim WORDzie co rusz oddając im pieniądze... P.S. Sam jeszcze nie mam prawa jazdy... ale po przeliczeniu kosztów już wolę motorower z salonu.
Varcan, 10.05.2014, 14:54
niech jedzie do innego miasta i tam zda, przepisy dopuszczają zdawanie w całym kraju, bez względu na to gdzie się uczysz jeździć
olka, 08.06.2014, 16:58
w Bytomiu zdaje,,uczciwi egzaminatorzy,polecam
malinka, 21.09.2014, 00:18
Komentarz został usunięty.
Ja zdawałam w Warszawie ul. Radarowa, bo tam mieszkam, teorie zdałam za drugim razem punktów 71 a praktykę za pierwszym razem...
Paula, 14.11.2014, 17:32