Tor kartingowy na dachu galerii handlowej - otwarcie w sobotę

Już w sobotę 1 czerwca na dachu Galerii Korona w Kielcach zostanie uroczyście otwarty tor kartingowy. Główne atrakcje organizatorzy przewidzieli jednak na niedzielę.
Tor kartingowy na dachu galerii handlowej - otwarcie w sobotę

fot. Kart Racing Center

Kart Racing Center zaprasza wszystkich chętnych w najbliższą sobotę od godziny 10.00 na najwyższy poziom parkingu Galerii Korona, gdzie zbudowano mający ok. 450 metrów długości tor. Na klientów czeka 10 wózków Tobikart z silnikiem Honda GX200 oraz dwa karty Praga Puffo z silnikiem GX35.

Poza tym właściciele obiektu zadbali o profesjonalnie przygotowaną poczekalnię wewnątrz galerii, czy sklepik z akcesoriami kartingowymi, a każdy chętny będzie mógł zapisać się do szkółki kartingowej.

Zobacz też: Druga runda Rotax Euro Challenge 

Otwarcie będzie połączone z obchodami Dnia Dziecka w Galerii Korona Kielce. Największą atrakcją otwarcia będzie obecność w niedziele Uniq Junior Team, który jest jedynym profesjonalnym zespołem kartingowy w Europie zajmującym się szkoleniem dzieci w wieku od 4 do 7 lat.

Podczas drugiego dnia otwarcia najmłodsi kierowcy będą mieli szanse przejechania się na profesjonalnym gokarcie Praga Puffo (przeznaczony dla dzieci od 4. roku życia) . W trakcie imprezy kierowcy Uniq Junior Team - Julia Podsiedlak, Kacper Rogala i Franek Czapla - zaprezentują swoje umiejętności podczas jazd pokazowych. Oprócz tego każdy chętny będzie mógł zobaczyć jak wygląda profesjonalny namiot serwisowy i zaplecze techniczne podczas zawodów, czy porozmawiać z instruktorami oraz zawodnikami.  

Cena za 10 minutową jazdę po torze oscylować będzie w granicach 25 złotych.Autor: Karol Biela
8komentarzy

Komentarze (8)

Za duzo widzialem kraks na torach kartingowych aby inaczej patrzyc na taki tor. Moze nie bylo ofiar smiertelnych i ciezko rannych ale jest cala masa wylecen z torow na kazdym wyscigu. Czy kazdy kierowca go-karta bedzie mial SPADOCHRON ? A moze tylko obwiniecie kazdego zawodnika kilkakrotnie poduszkami wystarczy jezeli upadek bedzie z wysokosci mniejszej jak 10 metrow wysokosci !
byly kierowca karta, 29.05.2013, 07:56
Oby tylko te go-karty miały skrzydła!
koktail, 29.05.2013, 14:20
Kolego, te wszystkie wypadki działy się podczas profesjonalnych wyścigów kartingowych. Szansa na uraz przy słabej jeździe na takim torze jest praktycznie równa zeru.
kartingowiec, 29.05.2013, 21:40
U dołu fotografii widać akurat takie miejsce, gdzie start i lot w przestrzeń jest niemal pewny. Nawet mokry ślad widać, to chyba po to, by lot był pełen wrażeń. Gratulacje dla inteligencji twórców pomysłu!!!!
ziutek, 29.05.2013, 17:10
Ziutek brawa za "Twoją inteligencję" i brak zmysłu przestrzennego :P Byłem na tym parkingu na koncercie i z tego co kojarzę miejsce, które Ty "widzisz" to dach części galerii z której prawdopodobnie zrobiono zdjęcie :P Poza tym dookoła parkingu są ściany wysokie na kilka metrów tak aby nikt nie mógł wyjechać bezpośrednio z dachu galerii parkingu samochodem :) Myślę że pomysł świetny :)
tomekm, 30.05.2013, 11:23
Jak to ma funkcjonowac jak zapowiada nam sie deszczowe lato?
mariaczi, 30.05.2013, 11:49
mam pytanie związane ze szkółką. Czy jest jakiś przedział wiekowy do zapisów? mam 25lat i myślałem żeby się może zapisać ale żebym nie był w grupie z 8 latkiem he proszę o jakieś info.
baltona., 30.05.2013, 15:02
Kapitalny pomysł na zagospodarowanie i tak nieużytkowanego parkingu! Brawa dla Galerii bądź tego kto to wymyślił. Wreszcie w Koronie będzie rozrywka z prawdziwego zdarzenia czego jej brakowało :)
kk, 30.05.2013, 20:34