Kombajny i traktory pod lupą drogówki

Policja drogowa bierze się za traktory, kombajny i maszyny rolnicze. Do komend powiatowych właśnie trafiły pisma z prośbą o wzmożone kontrole.
Kombajny i traktory pod lupą drogówki
fot. dziennik.wschodni
  • Kombajny i traktory pod lupą drogówki
Dodaj nowy komentarz

Komentarze (44)

"W ostatnią niedzielę wracałem znad Zagłębocza. Przed Łęczną wlokłem się ponad pół godziny w korku za kombajnem"= KAPUŚ
ROLNIK, 07.08.2012, 12:01
A przecież mogłeś pojechać na wieś do rodziców i im pomóc.
Bo takie problemy mają najczęściej wieśniaki co odd kilku lat mieszkają w mieście.
To tymi kombajknami czy traktorami mają frówać.
Niech państwo wybuduje drogi dojazdowe do pól i po sprawie.
A wogóle to coroczne bicie piany.
swiety, 07.08.2012, 12:09
teraz jest sezon i na wsi pracuje sie 7dni w tygodniu a taki z miasta wyjedzie w piatek o 15 na szose i chcial by byc krolem poszedl by do takiej pracy gdzie by mial tylko 8 godzin na sen a reszta to tylko robota to by nabral szacunku do wszystkiego!!!
nowo, 07.08.2012, 14:23
pewnie ci ,którym przeszkadzają kombajny i traktory w okresie żniw to "nowomieszczuchy" z zapadłych dziur "paniska ze słomą w butach"; a nie rozumieją, że przy takiej pogodzie każda chwila się liczy. Ciekawe co będą jedli jak zabraknie zboża. Oni "dupy" smażą nad jeziorem a ludzie ciężko pracują nie patrząc na dzień tygodnia byle tylko sprzątnąć zboże z pola. A ty redaktorku pewnie też z wiejskimi korzeniami zastanów się co piszesz, bo często ten rolnik ma więcej fakultetów niż ty, a oleju w głowie na pewno więcej
wykształcony rolnik, 07.08.2012, 12:09
jedzie kombajn czy traktor to zazwyczaj ustępuje on kierowcom zjeżdzając na bok.
Jak nie ma gdzie zjechać to trudno......wlokę się ale wiem,że ten kombajnista od 5 rano zapierd.... na polu i nie mam zamiaru go pogoniać bo mi bułka w macu stygnie.
Tak samo traktor,jedzie i gdzieś nastąpi moment aby go wyprzedzić.Trochę szacunku dla ludzi pracy .To że byłeś nad jeziorem nie znaczy,że jesteś królem szosy.
anka, 07.08.2012, 12:56
Zniże sie do poziomu "rolników z fakultetami
".. słuchaj buraku jeden z drugim, zboża nie zabraknie bo jest importowane do Polski za mniejsze pieniądze niż wy dostajecie, Jak ja nie bede smazyl dupy nad jeziorem - inaczej nie bede pracowal w innej branzy niz rolnictwo - to te swoje plody rolne bedziesz chamie sam wpierdalal bo nikt ich od ciebie nie kupi, bo po co jak wszyscy beda rolnikami? Oswietlenia w traktorach i przyczepach brak, moj kolega zginal uderzajac w taka nie oswietlona przyczepe bo burakowi nie chcialo sie nawet odblaskow zamontowac. Haderuy powinny byc demontowane n aczas przejazdu, jak kogos zabijesz to moze wtedy dotrze, drogi dojazdowe do pol mozecie zrobic sobie sami, tylko znajac zycie rolnik z rolnikiem bedzie bic piane zamiast wydzielic kawaleczek pola na droge dojazdowa, no ale pewnie sasiad bedzie jezdzil ten co go nie lubie, to nie, chuj, drogi nie zrobie. Ja do rolnikow nic nie mam, do tych co nie ingeruja w bezpieczenstwo na drodze brakiem oswietlenia, dykoteka w kierunkowskazach (mialem przypadek ze koles sygnalizowal traktorem skret w prawo po czym skrecil w lewo!) i ogolnie przyjeta kultura jazdy. Cala reszta to buraki ktore kase z UE wydaly na AUDI z 2000 r i nowy telewizor, nie inwestujac w sprzet i gospodarstwo.
viniak, 09.08.2012, 09:59
hmmm a od kogo te listy z prośbą o wzmożone kontrole ??? niech zgadne z ministerstwa finansów od niejakiego mgr rostwskiego który chce uzbierać na mandatach 1,2 mld zł.
lubliniak, 07.08.2012, 12:10
To po tych wzmożonych kontrolach traktory i kombajny zaczną szybciej jeździć? Parodia. Może zacząć kontrolować rowerzystów, bo mi też drogi blokują. :-D
mm, 07.08.2012, 12:26
oczywiście niech jeżdżą korytami rzek, no a ale tam kajaki
tok, 07.08.2012, 12:33
Codziennie widuję tak słabo oświetlone ciągniki z przyczepami że masakra ok. 1 na 5 traktorzystów ma w pełni oświetlony sprzęt, w większości świeci tylko z przodu a z tyłu to już ciemnica, zwłaszcza wieczorem to karygodne o braku kierunkowskazów już nie wspomnę a jazda kombajnem z hederem z przodu to już po prostu chamstwo.
zenek, 07.08.2012, 12:56
przepraszam ale czy ty orientujesz się jak odczepia się heder i ile czasu? przejdź się wkoło swego samochodu a na pewno znajdziesz brak jakiegoś światła lub inną usterkę:)
kombajnista, 07.08.2012, 16:12
przed wyjechaniem autem sprawdzam światła, opony etc. pomimo tego ze mam w aucie czujniki odpowiedzialne za kontrole poszczególnych układów, gdy coś jest nie tak jest to sygnalizowane.
viniak, 09.08.2012, 10:03
czy w Polsce przepisy ruchu drogowego nie dotyczą rolników?skora poruszają sie po drogach publicznych niech to robią zgodnie z przepisami...czemu inni kierowcy maja być karani mandatami za wykroczenia a rolnicy niby nie?rolnik to zawód jak każdy inny...
koleś, 07.08.2012, 12:58
Za komuny była akcja,, żniwa" milicja miała polecenia nie kontrolowania szczegółowego ciągników, przyczep i kombajnów a wręcz pomocy przy problemach komunikacyjnych. A wszystko to po to by PRÓŻNIAKI z MIAST mieli tańszą i lepszą żywność.
dziadek, 07.08.2012, 12:59
Gorzej jak taki traktor ciagnie przyczepę w dodatku bez świateł i przyjdzie mu do głowy nagle sobie skrecić no bo on tutejszy i nie musi używać kierunkowskazów, kolizja murowana.
ccc, 07.08.2012, 14:26
Ty chyba nienormalny jesteś, wyzywając od próżniaków z miast. Większych próżniaków niż rolnicy to w tym kraju nie ma. Najbardziej uprzywilejowana kasta, nie płacąca podatków, pasożytująca na tak pogardzanych przez Ciebiee mieszczuchach, dostająca dopłaty z Unii. No i wiecznie pijana i narzekająca. A poza tym prawo obowiązuje wszystkich. Skoro jest przepis, że heder ma być zdjęty, to ma być zdjęty. I koniec.
K4, 07.08.2012, 15:44
Jak nie płacą podatku płacą podatek rolny a te dopłaty z unii to jest niewielka rekompensata wzrostu cen i kosztów produkcji.
Jak prawo obowiązuje wszystkich to czekam aż kierowcy będą jeździć zgodnie z przepisami. Bo kombajny masz przez 2-3 tygodnie na drogach a debile w samochodach są cały czas
KAJ, 07.08.2012, 16:51
Podatek rolny? Buhahaha.... Człowieku, spróbowałbyś prowadzić firmę w mieście, wiedziałbyś co to podatek. A po drugie, przepis to przepis. I tyle. A poza tym, kto Ci każe być rolnikiem? Jak Ci tak źle, to dymaj do miasta. Zobaczysz, jak to fajnie stwać rano cały rok, punktualnie i na trzeźwo przychodząc do pracy. A dopłaty są m.in. z moich podatków. Czego absolutnie sobie nie życzę. Do mojej firmy nikt nie dopłaca. I sobie radzę.
K4, 07.08.2012, 20:13
To skoro Ci tak ciezko dlaczego nie zostaniesz rolnikiem??? Moglbys wtedy nalezec do tak wspanialej kasty.
kk, 07.08.2012, 20:21
gnoju jeden jesli uwazasz ze chlop to prozniak to zebys zdechl z glodu jeszcze dzis a podatki to placisz zanich ty pajacu jeden lepiej palnij sie w lep zanim cos takiego napiszesz
gosc, 07.08.2012, 18:06
Życzę trochę więcej kultury, a przy okazji powrotu do szkoły. Nie ma takiego słowa jak "łep:. A z głodu nie zdechnę, bo sam na siebie zarabiam. Jak Ci tak cięzko, to zmień zawód. Nie ma przymusu bycia rolnikiem. Żywność zawsze można kupić za granicą. Będzie to z korzyścią dla wszystkich.
K4, 07.08.2012, 20:17
oczywiscie ze mozna kupic za granica. Tylko nie wiem czy wielce Pan kulturalny i wedukowany sie zastanawial nad analogia miedzy bezpieczenstwem energetycznym panstwa, a bezpieczenstwem zywieniowym. Jak nam Rosja zakreci kurki z gazem to du... zbita, a jakby mielibysmy byc uzaleznieni od innego panstwa w sprawie zywnosci to sytuacja bylaby znacznie gorsza. Ale zeby to zrozumiec trzeba miec troche szersze horyzonty myslowe i wyzbyc sie pretensji ze inni maja lepiej albo maja jakies przywileje.
kk, 07.08.2012, 20:29
.Rolnicy próżniakami?! Większość rolników ma poważne problemy ze zdrowiem od ciągłej pracy, szczególnie w żniwa kiedy liczy się każda godzina, żeby jak najszybciej zebrać plony. W mieście pracujesz sobie 8- 12 godzin i masz spokój. Niczym się nie interesujesz, a w gospodarstwie wszystkiego musisz dopilnować. czy to dzień czy noc. Niby jakie przywileje? Rolnik płaci podatki jak wszyscy. Pasożytują na mieszczuchach?!!! ;d hahah niby w jaki sposób? Gdyby nie rolnicy nie było by mleczka do kawy, jogurtów, mięsa, warzyw, owoców itp. Nie mielibyście co do garnka włożyć... Tak, bo dopłaty z unii są tak wysokie że rolnicy pławią się w luksusach.. dopłaty ledwo starczają na paliwo w żniwa... Co do hederu... wiadomo przepis jest że trzeba odczepiać, ale jeżeli ktoś jedzie kilkadziesiąt metrów dalej na pole i zaraz zjedzie z szosy...to chyba nic wam się nie stanie jeżeli chwile poczekacie ...w mieście są większe korki i żyjecie... poza tym jeżeli odczepili by heder to musiałby go ciągnąc ciągnik . Czyli musiałby jechać zaraz za kombajnem, plus dodatkowy ciągnik z przyczepa na zboże.....tak to z pewnością lepszy pomysł. a poza tym istnieje też przepis o zachowaniu prawidłowej prędkości na jezdni, którego wielu z miastowych jadąc nad jeziora chyba nie zna...
R, 07.08.2012, 22:14
pewnie ja tam leże 24/7 do góry dupa i ogladam seriale w tv...a ziemia sie sama uprawia warzywa to nawet nie wiem kiedy rosną a zwiarzeta chodza do KFC:) życ nie umierac
akuku, 07.08.2012, 22:25
Jesteś k*rwą i tyle :) !!
manprom, 08.08.2012, 23:24
sam jestes prozniak. powiedz co robisz zima? odpowiem Ci -lezysz i pierdzisz w wersalke a ja zapierdzielam min 40 godzin tygodniowo. Policz sobie ile godzin w roku pracuje ja a ile ty.
viniak, 09.08.2012, 10:09
mieszczuchy nie mają pojęcia jaką ciężką pracę wykonują rolnicy po to żeby polskie państwo miało co jeść. No a oczywiście tylko w lubelskim przeszkadzają kombajny i ciągniki i trzeba nasłać naszą kochaną policję, ale przecież ŻEBY MIEĆ DOBRE WYNIKI TRZEBA ŁAPAĆ KOMBAJNY I CIĄGNIKI!
kombajnista, 07.08.2012, 15:54
jak komuś przeszkadza kombajn i ciągnik to niech d... wygrzewa na bloku a nie jedzie na wieś nad jezioro he he:)
kombajnista, 07.08.2012, 16:05
jebać policje spierdalaja przed kombajnami ile wejdzie niech kalita weźmie sie do roboty a nie rolnika chce madatami obciążyć. poł dnia nikt sie nie bedzie pierdolił z odczepianie i podczepianie hedera to kosztuje
s, 07.08.2012, 16:26
a czy ten balwan choc wie co to jest heder i jak go sie odczepia
gosc, 07.08.2012, 18:12
To to się wiesniaki z Lublina zbulwersowali ze w korku sie postalo. Samo się nie wykosi a żryć coś trzeba. Ale tylko zakutym pałom może przeszkadzać kombajn podczas żniw.
kk, 07.08.2012, 20:15
Jeżdżą kombajny i w Niemczech i Holandii, tylko że mają tam drogi "dojazdy do pól", które są w Polsce tylko marzeniem!!!
dewa, 08.08.2012, 09:43
to juz chyba nie wina rolnikow
kk, 08.08.2012, 19:34
Oj tam, oj tam. Ja ostatnio mijałam traktor z załadowaną przyczepą na kawałku ekspresówki koło Piask. Grzał, jak szalony....heheh Wypada tylko popukać się w czoło- ciemnogród. Nie zastanawialiście się, dlaczego na zachodzie kombajny nie jeżdżą po drogach szybkiego ruchu??? Tylko nie piszcie, że tam chleba nie jedzą i rolników nie ma...hehe
K, 08.08.2012, 00:03
No bo po drogach szybkiego ruchu nie powinny jezdzic. Artykul mowi jednak o drodze nad jezioro... a to napewno nie jest jakas ekspresowka.
gustaw, 08.08.2012, 00:34
gdzie na trasie Lublin- Piaski masz ekspresówkę, jest S 17 w budowie, dlaczego szybko jechał? , aby jak najszybciej takiemu debilowi zjechać z drogi.jadąc szybko swoim bmw rocznik 77 nie zauważyłeś , że z boku budują dojazdówki dla sprzętu rolniczego.jak będziesz jechał d mamusi w roku 3013 napewno ich nie będzie na trasie szybkiego ruchu Piaski-Lublin.
piaskowy, 08.08.2012, 09:33
Powinni też łapać rowerzystów w słuchawkach. jakaś plaga:/
observator, 08.08.2012, 08:08
OJ LUDZIE, LUDZIE. CZYTAJĄC WASZE WPISY, PRAWDZIWE STAJE SIĘ POWIEDZENIE, ŻE POLAK POLAKOWI WILKIEM. I W MIEŚCIE I NA WSI ŻEBY PRZEŻYĆ TRZEBA ZAP..LAĆ. JA MIESZKAM W MIEŚCIE ALE BARDZO DOBRZE WIEM JAK SIĘ PRACUJE NA WSI (Z DOŚWIADCZENIA). CO DO RUCHU DROGOWEGO. FAKTYCZNIE CIĘŻKO SIĘ JEŹDZI W OKRESIE ŻNIW. KILKADZIESIĄT METRÓW KOMBAJN MOŻE SOBIE JECHAĆ PO ULICY Z HEDEREM ALE NIEKTÓRZY TAK NAGINAJĄ DŁUŻSZE ODCINKI I TO JUŻ NIE JEST FER. WIĘKSZOŚĆ CIĄGNIKÓW NIE MA OŚWIETLENIA W PRZYCZEPACH I KIEROWCY NIE ZACHOWUJĄ OSTROŻNOŚCI. "MIESZCZUCH" POWINIEN MIEĆ WIĘCEJ CIERPLIWOŚCI A "CHŁOP" NIECH PRZESTRZEGA PRZEPISY I WSZYSCY BĘDĄ ZADOWOLENI I BEZPIECZNI.
q., 08.08.2012, 09:09
A może by tak policja za prędkość połapała a nie traktory i kombajny sprawdzać??? Ludzie nie patrzą że jedzie kombajn z na przeciwka tylko pchają się pod heder, jeżeli coś jest większe to mu lepiej ustąpić i nie trąbić bo wtedy tylko sprawe się pogarsza, 5 minut nikogo jeszcze nie zbawiło, powlec się troche za kombajnem
Powinna być kampania informacyjna jak bywało za czasów PRL "UWAGA ŻNIWA- trzeba uważać przez dwa tygodnie, prosimy jechać ostrożnie" a teraz o Grycankach pier..ą bo taka czy nijaka a w wiadomościach sieczka
dewa, 08.08.2012, 09:38
Kiedyś jechałem z Parczewa w kierunku Lubartowa ok.godz.22 (koniec sierpnia)
Przed sobą w oddali ujrzałem żółtawe,słabiutkie błyski.Pomyślałem,że to zapewne pali się przy drodze znicz.Ale miałem jakieś dziwne przeczucia,zwolniłem prędkość do minimum,zjechałem prawie na pobocze......i miałem ogromne szczęście,bo naprzeciwko mni jechał "uzbrojony" i jednocześnie nieoświetlony kombajn,na którym to ledwo,bardzo słabiutkim światełkiem migał "żółty" kogut.Innych świateł NIE BYŁO!!!!
Dodam,że tak jeździ również wiele ciągników.Często nieoświetlonych.Tak samo na drodze zachowują się "biznesmeni" ze wsi.Za starym,zdezelowanym autem w którym często brakuje świateł (w tym pozycyjnych)ciągnięta jest przyczepka.Również bez oświetlenia.I często zdarza się,że taki biznesmen w ostatniej chwili (w czasie wyprzedzania) skręca w lewo......Brak sygnalizatorów,skutek wiadomy.
Dodam jeszcze,że przy drogach powinny być niedozwolone reklamy świecące NA NIEBIESKO.Także TiRowcy oświetlają swoje auta jak choinki.I o dziwo-też na niebiesko.Co na to drogówka?Co na to ITD?
kierowca-amator, 08.08.2012, 10:07
i jeszcze te ślepaki co to muszą wlączyc wszystkie swiatla, nawet przeciwmgielne...
kk, 08.08.2012, 19:38
Rolnicy z roku na rok coraz mniej zarabiają nie kiedy średnio mniej niż 600zł/mies! Pamiętając że to co zarobią teraz musi im starczyć na cały rok! Tegoroczna cena czarnej porzeczki albo chmielu, rolnicy musieli na ich uprawę wydać więcej niż zarobili, w tym państwie niedługo nie będzie się nic uprawiać! A co do korka przed Łęczną tutaj zawsze jest korek w letni weekend bo to trasa do wielu jezior niezależnie czy jedzie jakiś kombajn czy nie! Mieszkam więc wiem!
Golonka, 08.08.2012, 20:34
CZy kombajn może jechać z tym haderem ulicą? są na to jakieś przepisy. Jeśli już tego nie demontują to może niech pomyślą i zjadą co jakiś czas na pobocze by korek ich wyprzedził?
strzała, 09.08.2012, 01:27
Zajrzyjcie na stację paliw w Krężnicy Okr......tam zaopatruja sie w "trunki" przeważnie sami traktorzysci i kombajniści......