Obwodnica Darłowa: Latem ruszy budowa drugiej części

Podzielona na trzy etapy budowa obwodnicy Darłowa zbliża się do środkowej części. Po oddaniu do użytku ponadkilometrowego odcinka ulicy Sportowej (łączy ulicę Morską z Aleją Jana Pawła II), już w wakacje ruszy budowa kolejnego odcinka.

fot. redakcja.gdp

– Będzie to półkilometrowy fragment biegnący od ulicy Lotników Morskich w kierunku tak zwanej kładki kutrowskiej w porcie i dalej do ulicy Morskiej – informuje Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa.

Za tę inwestycję będzie odpowiedzialny Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, który właśnie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy.

Oprócz wiszącego mostu w miejscu, gdzie obecnie znajduje się tzw. "kładka kutrowska”, zostanie wybudowana ścieżka rowerowa i chodnik z kostki betonowej, a także kanalizacja deszczowa. Przebudowane zostanie oświetlenie drogowe, urządzenia telekomunikacyjne i sieć gazowa.

Ogłoszony przetarg zakłada rozpoczęcie prac inwestycyjnych 20 sierpnia 2012 i ich zakończenie 30 października 2013. Termin składania ofert mija 4 lipca.

Ostatni i najdłuższy fragment obwodnicy (ponad dwa kilometry) będzie budowało miasto. To południowo-zachodnie ramię, którego początek został wyznaczony przy drodze krajowej nr 37 prowadzącej do Karwic (na wysokości stawku miejskiego przy Wojska Polskiego). Dalej będzie on się krzyżował z drogą wojewódzką 203 (wjazd od strony Dąbek) poniżej ulicy Reymont i dalej łukiem ominie teren dawnej fabryki butów Alka, by połączyć się rondem z ulicą Lotników Morskich.

Na ten odcinek, na którym pojawi się sześć rond, miasto ma zapewnione już dofinansowanie z unijnych funduszy. Jesienią miasto chce ogłosić przetarg, tak by zakończyć całą inwestycję we wrześniu 2014 roku.

Rafał Nagórski
fot. UM w Darłowie

Autor: redakcja.gdp
4komentarzy
Dodaj nowy komentarz

Komentarze (4)

Komentarz został usunięty.
6 rond na obwodnicy?? hahaha
a, 30.05.2012, 11:38
Super!!! wielkie brawa dla burmistrza Darłowa!! Nikt jeszcze tak dużo w naszym pięknym Królewskim Mieście nie zrobił!! A niezadowolnych nigdy nie zabraknie i to takich , którzy sami to nic nie zrobią, ale od kogoś to wymagają!!
ja, 30.05.2012, 17:30
co wy k...a chcecie od Klimowicza od przejęcia miasta przez niego bardzo dużo się zmieniło. Lepiej cos robić nawet powoli niż siedzieć za monitorem i kozaczyć
widz, 31.05.2012, 08:58

Warte uwagi